Přehled katalogu
- 148 Firmy celkem
- 4.4 Průměrné hodnocení
- 94% S recenzemi
- 28% S fotografiemi
Nalezeno 148 výsledků
Procházejte muzeum ve Zlínském kraji. Použijte tento katalog pro porovnání hodnocení, recenzí, fotografií, otevíracích dob, adres a kontaktů. 148 výsledků ve Zlínském kraji. Průměrné hodnocení 4.4/5 na základě 60,893 recenzí a hodnocení.
“Panu průvodci udělujeme velkou 1 a moc děkujeme. Marie a Mirek z Havlíčkova Brodu.”
“Super sobotní odpoledne Super přístup nádherné exponáty no prostě báječný den”
“Pěkné místo se smutnou minulosti,po vydařené rekonstrukci.”
“Dnes 18.9 2024 jsme jeli se skupinou turistek z Napajedel do muzea Františka Skopalíka do Záhlinic u Hulína,přivítala nás paní,byla velmi přívětivá,prováděla nás a její znalosti byli neuvěřitelné,takovou průvodkyni je vzácné potkat.Většinou mají průvodci naučený text,z kterého si nic nepamatujete, jenže tahle paní nás zasvětila do života pana Františka Skopalíka a teď už vím,kdo to byl,moc jí za to děkuji a doporučuji všem návštěvníkům , aby si udělali cestu,nebudou litovat muzeum má i další zajímavosti.Bylo to pěkně strávené dopoledne.Ludmila Holerová”
“Milá paní i obsáhlý výklad o životě na Valašské vesnici.”
“Krásné, menší muzeum života našich předků. Několik domků, mlýn, vše s poutavým výkladem. Kdo bydlí blízko, je téměř povinnost navštívit, kdo jede okolo zdaleka, super příležitost. Prohlídka je na cca hodinku (okruhy jsou dva, ale možno si samozřejmě vybrat jen jeden). Navíc jsou některé objekty od května 2022 nově zrekonstruovány! Doporučuji.”
“Turisto, pro informaci, pro radu či i za nákupem, zamiř právě sem. ;-)”
“Malé, ale zaměřeními pestré muzeum.”
“Pěkná výstava a připomínka zručnosti českých lidí. Jak je dnešní doba krutá .....”
“Muzeum je sice maličké ale kvalita předčí kvantitu. K tomu mají vždy nějakou zajímavou výstavu pro děti. My jsme byli na Igračky a bylo to super. Mohli jsme si i panáčky vyrobit za malou úplatu a po vyplnění kvízů soutěžit a snad i vyhrát velkou sadu s Igračkem.”
“Opravdu stojí za návštěvu, pokud Vám nevadí kousek, teda pardon, valašsky kusek historie:-)”
“Pěkné expozice, zjistil jsem spoustu informací”
“Nádherné malé muzeum s mnoha zajímavými exponáty, které jinde v ČR nenajdete. A pan majitele je opravdu milý člověk, který svým výkladem snadno zaujme.”
“Velice originálně pojaté muzeum nabízí pohled do Afriky jak ji neznáte. Ohromné množství exponátů které se věnují domorodým obyvatelům Afriky.”
“Doporučuji pro milovníky uzenin,přenesete se o 100 let nazpět.Zhlédnete film,jak to bylo kdysi na Valachách že zabijačkou.Také uvidíte stroje které se používaly v té době.”
“Byl jsem na vernisáži k zahájení výstavy divadelních kostýmů a kulis, již dříve byla zahájena výstava loutek od výtvarníka pana Oldřicha Rédy”
“Na malém prostoru stojí replika chalupy a hospodářských usedlostí, neodpovídá to reálu, ale pro představivost je to dobré. Nejzajímavější částí je první místnost s panely textu - člověk se zde dozví opravdu zajímavé věci, včetně "nových" informací o činnosti partyzánů. Provádí zde paní Vařáková, která výklad obohatí o osobní zážitky, což je asi to nejzajímavější a také nejsmutnější. A vstupné ?? Tak bacha - 20 Kč !”
“Malé místní muzeum, které mě mile překvapilo. V expozici mají vybavení zdejších obydlí, například kuchyni a malou světničku. Moc pěkná je expozice řezbářů i historie sklářské výroby. V době naší návštěvy byla v horním patře pěkná výstava fotografií místní přírody a krajiny. Turistům návštěvu určitě doporučuji.”
“Moc hezký návrat do minulosti. Levná a VÝBORNÁ česká jídla. Zážitkový oběd v krásném prostředí s příjemnou obsluhou. Děkujeme!”
“Děkujeme za krásné a poučné povídání o tupeské keramice, byli jsme moc spokojeni. A kafíčko z hrníčku doma už taky bylo. Dubinovi”
“Navštívil jsem s přítelkyní a vůbec jsem nelitoval, ba naopak. Z počátku jsem byl trochu skeptický co se jídla týče, protože ty ceny absolutně neodpovídají chuti jídla. Přítelkyně si vzala hovězí guláš (s 6ti knedlíky a pořádnou náloží cibule za 120,- Kč) a já si dal segedínský guláš (taky se 6ti knedlíky, základní porce mimochodem, taky za 120,- Kč) a kyselici za 37,- Kč. Nebudu lhát, byl jsem neskutečně překvapený jak porcí, tak chutí všech tří jídel, která by mohla úplně v pohodě konkurovat, ne-li dokonce předčit nějaké známější a větší restaurace. Segedín mimochodem paní údajně připravovala poprvé a řeknu vám, dlouho jsem lepší nejedl. Ani ne moc kyselý ani ne moc sladký, prostě ideál. Personál byl velice příjemný a usměvavý a najedli jsme se přímo parádně! A výstava veteránů a starších věcí taky super! Vřele doporučuji lidem všech věkových kategorií, určitě nebudete litovat.”
“Zajímavé muzeum s ještě zajímavější historií o které se tu az tak nedozvíte, ale určitě to dalo hodně práce a to cením. Pro skupinky si domluvte návštěvu dopředu.”
“Poutní místo a zároveň navzdory živá vzpomínka na kardinala v jeho rodném domě.”
“Bohužel zavřeno.Nenašli nikoho kdo by pokračoval.”
“pěkné infocentrum, v muzeu moc zajímavé kouty...”