Přehled katalogu
- 218 Firmy celkem
- 4.4 Průměrné hodnocení
- 96% S recenzemi
- 17% S fotografiemi
Nalezeno 218 výsledků
Procházejte muzeum v Plzeňském kraji. Použijte tento katalog pro porovnání hodnocení, recenzí, fotografií, otevíracích dob, adres a kontaktů. 218 výsledků v Plzeňském kraji. Průměrné hodnocení 4.4/5 na základě 35,554 recenzí a hodnocení.
“Hezky moderně zařízené muzeum. Pro stavitele a celkově nadšence do architektury je to povinnost. S dětmi navštívíte hlavně stavební hřiště. Největší úspěch mají stavby z dřevěných špalíčku a otevírání dveří na stavbách. Návštěva tak na dvě až tři hodiny.”
“Pan průvodce byl skvělý a vše bylo super. Asistovaná prohlidka s výkladem. Doporučuji. Otevřeno jen o víkendu, vstupné dobrovolné.”
“Veliká krása za lidové vstupné. Tak lze charakterizovat Muzeum loutek, v samém srdci města Plzeň. Zatímco leckde neví, co si říci za vstupné, zde Vám stačí pár zlaťáků k tomu, abyste shlédli ve třech patrech krásnou práci šikovných lidí, kteří vyrobili loutky a techniku, jež leckteré loutky oživila. Jako bonus ještě shlédnete kousek plzeňských dvorků, které spoustu lidí třeba ani nezná protože prostě jsou prostě šikovně schované. Velmi doporučuji k návštěvě. Pobaví se nejen děti.”
“Včerejší noc v Národopisném muzeu (31.5.2024) byla po všech stránkách skvělá. Perfektně opravené (zrestaurované) muzeum. Zajímavé výstavy i stálé expozice. Dostatek personálu pro dotazy, předvádění v expozicích, pohybující se živá hudba, velmi slušná návštěvnost. Myslím, že organizátoři akce mohou být spokojeni.”
“Velmi pěkné muzeum v prostorách malého zámečku v obci Blovice. Citlivě upravené expozice, představují život v kraji v dobách minulých, zmiňují se o Božene Němcové. Zajímavá je také výstava motocyklů české výroby. V okolí zámečku je navíc rozlehlý park. O váš zážitek se spolehlivě postará milý personál.”
“V Domažlicích můžete navštívit Muzeum Chodska, které vám přiblíží nejen historii Chodska, ale představí také bohaté etnografické sbírky. Muzeum je nejstarším muzeem na Domažlicku a sídlí na Chodském hradu.Podnět k založení muzea v Domažlicích vzešel v roce 1883. Během pěti let svého fungování byly první exponáty provizorně umístěny v prostorách augustiniánského kláštera, od roku 1893 pak na městské radnici. V roce 1931 bylo celé zařízení umístěno právě do objektu Chodského hradu. V roce 1991 bylo muzeum uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce. Po započatých opravách však v dubnu 1995 - krátce před dokončením rekonstrukce - zachvátil objekt požár. Od května roku 1999 je expozice opět přístupná veřejnosti, a to v průběhu celého roku, Část expozice je věnována archeologiipravěku a středověku. Zajímavá je stálá výstava chodské svatby a lidových zvyků zdejšího kraje. V rámci prohlídky je možné vystoupit na hradní věž nebo naopak sestoupit do hradního sklepení, kde je nově nainstalováno lapidárium. Jednou z dominant stálé expozice v Chodském hradu se stal pohřební kočár z obce Mutěnín, který muzeum získalo do svých sbírek. Vzácná technická památka je jedinou svého druhu v Plzeňském kraji. Domažlický hrad vznikl v letech 1260 – 1265 v rámci založení města za vlády českého krále Přemysla Otakara II. Chodský hrad často hostil české panovníky na jejich cestách do ciziny, například na počátku 30. let 14. stol. i Jana Lucemburského. Od 15. století byly Domažlice často zastavovány. Roku 1592 hrad těžce poškodil požár, po kterém zůstal několik let v troskách. Zpustlý a zanedbaný hrad nechalo město Domažlice v první třetině 18. století zásadním způsobem přestavět více do podoby zámku.”
“Už dlouho jsem neviděl tak poutavou a moderně pojatou expozici,která neunaví,ale zaujme a určitě člověka obohatí.”
“Přestože je skanzen nevelký, je tam spousta zajímavého k vidění. V rámci prohlídky je možnost vidět i interiéry staveb. Nově jsou instalovány ukázky tradiční lidové kultury a řemesel. Díky úžasné průvodkyni se nám skanzen moc líbil a určitě se vrátíme.”
“Betlém se spouští v návštěvní době každou celou hodunu Legenda o ztracených sušických jesličkách se stala jedním z podnětů, které daly dohromady dva významné řezbáře na Sušicku, Karla Tittla a Pavla Svobodu. Výsledkem této spolupráce byly nové mechanické sušické jesličky, které byly slavnostně otevřeny pro veřejnost 27.11.2004 po pouhých deseti měsících práce. Při práci jim pomáhali i další řezbáři a všichni dohromady odpracovali 4 028 hodin. Karel Tittl se narodil r. 1954 a žije dnes ve Velharticích. Od r. 2003 je členem Sdružení výtvarníků ČR a v roce 2005 se stal také členem Unie výtvarných umělců ČR. Při práci na betlému navrhoval architektonické pojetí a vyřezal velké figury a objekty. Sušický rodák Pavel Svoboda, narozený v roce 1965, je původním autorem nápadu na vytvoření betlému. Na starosti měl zejména složitý mechanismus, barevné ladění objektů a figur a vyřezával menší postavy. Pavel Svoboda zemřel po dlouhé a těžké nemoci ve věku nedožitých 48 let dne 7. května 2014. Do poslední chvíle se staral o mechanismus betlému a jeho údržbu. Betlém, koncipovaný do šesti úrovní, je v muzeu zasazen do prostoru 6 x 3,5 x 2,8 metru. Tvoří jej kolem třiceti velkých figur v popředí, přibližně 150 pevných a 150 pohyblivých figur osazených do krajiny Sušicka, z toho polovina je pohyblivých. Pohybuje se také několik z celkem 35 objektů ( mlýnská kola, vory …). Celková rozloha betlému je přes 16m2 . Konstrukce betlému je vytvořena z borovice, domy z lipového dřeva a krajina je dotvářena za pomoci polystyrenu a modelářských materiálů, vesměs jsou používány akrylátové barvy, na figury (postavy) barvy olejové. Použito bylo zhruba 30 m2 překližky, 1,5 m3 borového a více než 6,2 m3 lipového dřeva. Na projektu se finančně podílelo město Sušice, sponzoři a autoři. Finanční krytí nákladů spojených s výrobou betlému ve výši cca 700.000,- Kč si museli zajistit sami řezbáři. Nakonec sponzoři (asi 61 institucí a 45 soukromých osob) přispěli částkou zhruba 200.000,- Kč a Město Sušice betlém od řezbářů odkoupilo za částku 200.000,- Kč. Velkou posilou pro tvůrce byla dlouhodobá podpora starostky města (nynější senátorky) JUDr. Jiřiny. Rippelové a ředitelky Muzea Šumavy Mgr. Zdeňky Řezníčkové. Sušický betlém odráží „kraj starých dob“ – od klasické dřevěné architektury, přes roubenky, šumavské statky, kamenné stavby, až po takové historické klenoty, které snad budou znát jen opravdoví pamětníci – židovskou synagogu v Sušici, nebo prášilskou papírnu. V krajině jsou zasazeny klasické dominanty a představeny jsou i významné památky města Sušice a jeho okolí. © Z. Řezníčková, Z. Papeš”
“Krásné sbírky s poutavým popiskami. Zaujaly mě i osobnosto propojené s muzeem a sbírkami.”
“Retro hračky,trochu jsem si za vzpomínala na dětství.Malé,ale útulné.Děti si odvezli i ňákou hračku.”
“Zážitek. Dýchá na vás historie Šumavy. Fortel našich předků sklářů, kovářů atd. Bezpochyby těžkého života šumavanů. Vstupné je spíše symbolické a pokud si chcete odnést zážitek v podobě fotografií, tak vám na to stačí 20 Kč.”
“Krásné místo s atmosférou našich rodičů a prarodičů. Stylové posezení. V patře malé muzeum. Doporučuji.”
“Prostě nádhera! Člověk se sklání před lidmi, kteří umí a dělají radost ostatním. Zde ve Zruči se to opravdu povedlo. Pan Havránek zde vytvořil nádherný betlém, který je dokonalý do každého detailu. Krásnou kulisu tomu dává ozvučení i pohyblivé figury. Každý rok zde nějaká postava přibude. Kdo jste zde ještě nebyli, doporučuji k návštěvě!”
“Krásný motocykly Zn.JAWA a ČZ. Více strojů jak v Technickém muzeu v Praze. Moc pěkné.”
“Moc pěkné muzeum ČSLA, vynikající průvodce. Vřele doporučuji.”
“Zaniklá, původně německá vesnice. Jsou zde odhaleny základy původních obydlí s popisem a fotkami domů. Klidné a moc hezké místo.”
“Prohlídku jsme si moc užili. Majitel nám vyšel vstříc , provedl nás i když jsme nebyli objednání. Skvělé a zasvěcené povídání. Doporučuji !”
“Velice příjemný zážitek jsem členem takže jako vždy”
“Úžasný zážitek díky krásným interiérům a skvělému výkladu pana průvodce. Pan Petrásek posunul prohlídku na úplně jinou úroveň, odcházeli jsme nadšení!”
“Krásné místo v Brdech. Poznáte zde krajinu Brd, faunu i flóru..”
“Krásné muzeum, do kterého majitelé vložili srdce. Působí velmi příjemně a rozhodně stojí za návštěvu.”
“Bohužel otevřeno od 13. Nechtěli jsme čekat. Hlavní cíl bylo houbaření. Parkoviště zdarma. Po modré a okolí. Nádherná procházka kolem říčky. Kameny, stromy, mech, voda. Opravdu pecka.”
“Zajímavá lokalita - čistá voda , hezké místo k táboření - je ale zakázáno”
“Hezká prochazka lesem, hůře značená. Rozhodně se neřídit podle mapy.cz Moc pěkná rezbarska prace, kuličková draha no super.”