Jedním slovem hrozné! Akvárium jsme s velkým nadšením šli navštívit s 1,5 ročním a 8 letým dítětem, miluji totiž akvária a terária v Děčíně. Již při vstupu Vás upozorní na přečtení co můžete a nesmíte dělat, zde jsou to pouze zákazy. Vstupné velmi drahé, v poměru s tím co za zážitek dostanete. K rybám se nemůžete přiblížit, pořád vás pan majitel upozorňuje, aby jste se vzdálili. Nam to však nadávalo smysl, jelikož jsou tam úzké uličky, tak když se vzdálíte od akvária u kterého stojíte čelem jste zády nalepený na dalším akváriu, tudíž plašíte ryby stejně. Nepochopitelné. Vrcholem bylo když jsme si sedli ke stolečku kde byly vyskládané letáky, avšak když se jich syn dotkl, byl to velký problém. Chtěl si je jen prohlédnou, od toho snad letáky jsou ne ? Mají tam kontaktní rybu, starší syn se mohl akvária dotknout mladší však ne. Furt mi bylo vysvětlováno, jak ho mám učit se chovat, neřeknu kdyby tam něco vyváděl, ale ja ho měla celou dobu na ruce a ani nepípnul, byl úplně tichý a klidný. Tato návštěva mě velmi zklamala, možná i vytočila. Nejvíce lituji toho že jsem nežádala o vrácení velmi přestřeleného vstupného. Za nás už nikdy! Rozhodně nedoporučuji!
Fotografie
Recenze
-
Miroslava Žáková ★☆☆☆☆
-
Kudlaful ★★★★★
Na úvod je třeba říct, že to nebude to pravé pro rodiče a jejich neposedné děti. Není to ZOO ani obří akvárium, kde můžou volně pobíhat a dovádět na celé kolo, což očividně pár maminek v recenzích nepochopilo, pak se divilo a následně neuneslo v recenzi. Zavítali jsme sem úplnou náhodou a byli jsme, jako amatérští chovatelé rybiček, maximálně spokojeni. U vstupu se nás ujal pan majitel, se kterým jsme poctivě v rámci prohlídky zastavili u každého akvária, kde nám detailně popsal místní obyvatele a vztahy mezi nimi. Rozdíly v chování, zabarvení, náročnost chovu, zkrátka spousta informací, které se jen tak nedozvíte. V recenzích jsem i narazil na komentáře typu, že jsou akvária špinavá, to může napsat opravdu jen člověk, který o tom nic neví. Bylo hezké vidět přirozený vodní ekosystém, ke kterému i trochu toho “bahýnka a bordelu” prostě patří a živočichům se v něm tak daří přirozeně mnohem víc, než v křištálové a filtrované vodě, na kterou jsme zvyklí ze zverimexů a výstav. Vřele doporučujeme všem, kteří se o akvaristiku byť jen trochu zajímají a přistupují k rybičkám s respektem a pokorou. Velice zajímavé místo s regionálním přesahem, v Česku téměř unikát přístupný veřejnosti. Vstupné adekvátní náročnosti a údržbě.
-
Barbora Nováková ★★☆☆☆
Bohužel nemohu hodnotit lépe. Nejlépe to vystihuje “pořídil si hospodu, ale chodili mu tam lidi”. Samotná prohlídka nebyla nic příjemného - ze začátku vás pan majitel vyzve k přečtení pravidel chování, na které se vás pak jako malé děti znovu zeptá, zda-li jste je četli. Celou prohlídku vám, dospělým i dětem, říká, jak máte u akvárií stát, jak se natočit, jak se na ryby dívat, na které se nedívat, pomalu se nemůžete bez svolení ani pohnout, otočit, působí to neskutečně křečovitě a nepříjemně. To stejné přístup k dětem. A to přitom před akvárii je plot, aby jste nemohli úplně blízko a každému je jasné, že na akvária se nesahá a stejně máte oprávněný pocit, že majiteli je přítomnost zákazníka velmi nepříjemná. Navíc více než zajímavosti ze světa ryb se dozvíte o špatné finanční situaci majitele. Vstupné je také celkem vysoké. Jediné milé je majitelova láska k rybám.
-
Kejtý TheGirl ★☆☆☆☆
Dnes jsme navštívili toto akvárium s 2 letým synem. Nejsme místní a chtěli jsme dopolední program pro děti, tato “atrakce”se nám nabízela jako zážitek pro menší děti. Nicméně jakmile jsme vstoupili, majitel akvária se nás ujal, na začátku působil příjemně, odborně mluvil o rybách a bylo znát , že ví o čem mluví. Zarazilo nás však, jeho mluvení o špatné finanční i psychické situaci týkající se jeho a akvária, je to smutné ale návštěvníky toto však zas tolik nezajímá. Vstup za 3 dospěli a jedno dítě stálo necelých 500,- a to jsme dávali i “dýško” NA RYBY a jejich “ ŽIVOT”. Byli jsme nuceni si přečíst pravidla jinak nelze pokračovat v prohlídce, pravidla byla jen samé zákazy. Nejíst, nepít, nefotit, nesahat, nekřičet, nedělat prudké pohyby a dodržovat odstupy od akvária, to však nelze..prostor neni tak velký aby jste dodrželi jeden odstup když hned za zády mate další akvárko. Tyto zákazy pro malé děti v celku nevysvětlitelné .. nechápu tedy proč chce prohlídku směrovat na program pro děti. Nastala ale další nemilá zkušenost, kdy jsme postupovali dál a v rohu prostor bylo udělané sezení z palet, sedáky, časopisy a knihy, obrázky rybiček. Tam jsme se zastavili abych synovi ukázala obrázky .. na stole byli vyrobené rybičky od nějakých dětí, můj syn jednu rybu vzal a zakopl s ni o schod, nestihla jsem ho chytit a rybičku vzít. Uznávám jako naši chybu, nicméně reakce pana majitele byla nevhodná. Okamžitě chtel uhradit škody a vysvětlovat ze je to od dětí s autismem. Tato situace se mu prý 21 let nestala .. haha a proto dela tento program hlavně pro děti? Zvláštní.. jsem matka sve dítě si umím ohlídat ale zároveň se to muže stát, my jsme nabídli kompenzaci, konec konců pan si to mohl vzit i z dýška. Po tomto výstupu, který už nebyl příjemný jsme se rozhodli odejít. Majitel pred akváriem stále urgoval, ze zůstala rozbita dekorace na pokladně at se vratime a co jsme za lidi ze nepřispějí ani na deti s handicapem. Podotýkám, ze ja i moje maminka jsme léta pracovali s těmito dětmi takze nejsme opravdu neempatické mame vystudovanou Specialni pedagogiku. Chování tohoto pána bylo opravdu zvláštní, jeste hodinu po zážitku jsem to rozdejchavala a opravdu NEDOPORUČUJI! Za 10 minut stresu z toho co nemůžete si vydělal 500,- Mozna proto krachuje! Tímto apeluji na rodiny s dětmi aby se tomuto podniku vyhnuli. PS- Matijel vyběhl za námi i na ulici ať se alepsoň zapíšeme do knihy návštěvníku, po této zkušenosti jsem si rikala jestli si dela legraci.. Odpověděla jsem, že do knihy ne ale recenzi mu určitě napíšeme. Tak tady je !
-
Klára Sajlerová ★★★★★
Pán byl velmi moc milý. Je vidět, že má svou práci také jako svůj koníček a jeho znalosti jsou z tohoto oboru opravdu neuvěřitelné. Velmi moc jsme si to užili. Děkujeme za krásný zážitek a potencionálním návštěvníkům velmi doporučujeme
-
Miroslava Vilišová ★★★★★
Skvělý zážitek a úžasný výklad! Pan Jasánek je člověk s hlubkými znalostmi a láskou k přírodě. O svých svěřencích ví spoustu zajímavostí a dokonale je zná. Prohlídka by byla zážitkem i bez vyprávění o každodenním životě ryb, ale vyprávění přidalo návštěvě další důležitý rozměr. Myslíte, že jen pes nebo kočka je vnímavým parťákem člověka, který se nechá i pohladit? Návštěva akvária vám otevře nové pohledy na život pod vodou.
Nová recenze
Často kladené dotazy
Jaká je adresa Veřejné akvárium v České Lípě?
Veřejné akvárium v České Lípě se nachází na adrese P. Holého 1287/2, 470 01 Česká Lípa-Česká Lípa 1, Česko
Jaké je telefonní číslo Veřejné akvárium v České Lípě?
Můžete kontaktovat Veřejné akvárium v České Lípě na čísle +420 603 204 386
Jak se dostanu k Veřejné akvárium v České Lípě?
Trasu k Veřejné akvárium v České Lípě najdete zde odkaz